• Сторінка тифлопедагогів

ПОЛОЖЕННЯ
про психолого-медико-педагогічний консиліум закладу дошкільної освіти (ясел-садка) комбінованого типу №81 «Джерельце»

Тифлопедагог дошкільного навчального закладу є провідним фахівцем, що координує корекційно-педагогічну роботу.

Найважливіше завдання, яке тифлопедагог вирішує на корекційних заняттях усіх видів - формування у дітей навичок соціально-адаптивної поведінки. Це така поведінка, яка дозволяє дошкільнику із порушеннями зору бути адекватним і самостійним в різних побутових і простих соціальних ситуаціях, а також в спілкуванні з однолітками і дорослими.

Основна мета, яку тифлопедагог ставить перед собою в роботі з дітьми, - підготувати їх до сприйняття того матеріалу, який підноситься на загальноосвітніх заняттях, до самостійної участі в інших видах діяльності.

Корекційна робота здійснюється в тісному зв'язку з комплексним лікувально-відновним процесом на основі максимального зближення медичних і педагогічних засобів корекції.

Знаючи особливості патології органів зору, будучи знайомими з принципами дії на неї, розуміючи зорові можливості дитини, систематично консультуючись з лікарем-офтальмологом, підтримуючи в дитині інтерес до лікування, переконуючи його в наявності позитивного результату, тифлопедагог стає учасником повернення дітям можливої повноти зорових функцій.

У дошкільному закладі створені умови для проведення корекційної роботи з дітьми з порушенням зору.

Напрями корекційно-педагогічної роботи тифлопедагога :

I. Тифлопедагогічне обстеження дітей

II. Проведення спеціальних корекційних занять з дітьми

III. Участь в методичній роботі дошкільного закладу

IV. Робота з батьками дітей, які відвідують ДНЗ.